یک شنبه 03 بهمن 1395 19:37 ورود شما را به تالارگفتگوی گروه مهندسین تخت جمشید خوش آمد میگوییم
user

آخرین نظرات

admin
admin
ارسال ها :
427
پسندیده شدن :
60
مدیر تالارهای:
تالارهای انجمن,موضوعات عمومی,علمی و آموزشی,رسانه ,گالری تصاویر,گالری ویدیو,گالری صوت,کامپیوتر بدون کیس
امتیاز کاربر:
717

بلاگ دانیال (مطالب اینتل) - اینتل از اورکلاک پردازنده های سری اسکای لیک جلوگیری به عمل می آورد


تصویر


برخی از پردازنده های سری اسکای لیک اینتل به شکل لاک شده در سیستم ها یا جداگانه به کاربران فروخته می شوند اما به لطف سازندگان مادربرد، اشخاص قادر می شدند تا لاک ارائه شده از سوی اینتل را نادیده گرفته و پردازنده های خود را اورکلاک کنند.
حالا اینتل خبر داده که به واسطه یک بروز رسانی نرم افزاری BIOS در مادربردها تصمیم دارد پردازنده های ارزان قیمت خود را دوباره لاک کند تا کاربران قادر به اورکلاک کردن آنها نباشند.
در دسامبر ۲۰۱۵ کمپانی ازراک (ASRock) برای BIOS مادربردهای سری Z170، یک به روز رسانی ارائه داد که توسط آن کاربران می توانستند کلاک پردازنده اسکای لیک را بالاتر ببرند. همین موضوع باعث شد تا کاربران به جای خرید نمونه های مدل بالاتر از پردازنده های اینتل، به نمونه های متوسط رضایت داده و سپس آن را اورکلاک کنند.
اینتل در بیانیه ای رسمی به وب سایت «PC World» گفته: «آپدیت جدیدی که مهیا شده در کنار موارد دیگر بر این موضوع تمرکز دارد که از اورکلاک شدن پردازنده ها جلوگیری به عمل آورد. پردازنده هایی که این اتفاق برایشان رخ داده مشمول گارانتی این شرکت نخواهند بود و میزان فشاری که هر چیپ می تواند تحمل کند مشخص شده است.»
همین موضوع به معنای آن است که در آینده نزدیک و با خرید سری جدید مادربردهای ساخته شده به دست «ازراک»، کاربران قادر به اورکلاک پردازنده های ارزان قیمت سری اسکای لیک نخواهند بود. سایر کاربرانی که پیشتر این مادربورد و نمونه های مشابه را تهیه کرده اند می توانند به راحتی این آپدیت نرم افزاری را نادیده گرفته از پردازنده ارزان قیمت یا میان رده خود استفاده ای بهتر کنند که البته گارانتی آنها را باطل می کند.
نظر دهید
شنبه 11 اردیبهشت 1395 15:46

کاربران آنلاین

27 کاربر 26 کاربر مهمان 1 کاربر عضو(نمایش لیست اعضای آنلاین)